مدرسه روستای آقبلاغ ، غار آغ بلاغ

نویسنده : محمد نژادمحمد | تاریخ : 12:19 بعد از ظهر - چهارشنبه 17 فروردین 1390

مدرسه قمر منیر بنی هاشم اقبلاغ 

                                                   عکس مدرسه روستای آقبلاغ

مدرسه قمر بنی هاشم روستای آقبلاغ:

روستای آقبلاغ دارای یک مدرسه تا مقطع دبستان است که اگر کسی خواست ادامه تحصیل دهد باید به ناچار شهرستان هشترود یا قره چمن برود. البته پسران و دختران درکلاس مختلط هستند و دارای  پنج کلاس درس که گاهی هم به صورت مشترک کلاسها اجرا می شود. محوط مدرسه باز می باشد و بدون حیاط می باشد. مدرسه روستای آقبلاغ میزبان بچه های روستای اطراف یعنی روستای مهمان است که در آن روستا مدرسه وجود ندارد. شاید یکی از علتهایی که بیشتر بچه های این روستا ادامه تحصیل نمی دهند همین مشکل مدرسه در مقطع دبیرستان می باشد. امروزه اکثر بچه ها ادامه تحصیل می دهند و حد اکثرتا دیپلم ادامه تحصیل می دهند.

تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی هم در بین اهالی روستا مخصوصاً جوانان هم از قدیم وجود داشته و تا به امروز هم ادامه دارد و امید و آرزوی ما ادامه تحصیل تمامی اهالی روستا می باشد. 
برچسب ها : مدرسه روستای آقبلاغ-فرهنگ و سواد - تحصیلات در روستای آقبلاغ - آموزش و پرورش - کلاسهای درس در روستای آقبلاغ ,
دسته بندی : امکانات و مشکلات ,
 

مسجد روستای آقبلاغ، غار آقبلاغ

نویسنده : محمد نژادمحمد | تاریخ : 12:10 بعد از ظهر - چهارشنبه 17 فروردین 1390

 

مسجد روستای آقبلاغ:

مسجد آقبلاغ

روستای آقبلاغ دارای یک مسجد با یک شبستان برای خانمها است که در سمت شمال شرق روستا واقع شده و برای انجام عبادت ، مراسم تعزیه و عزاداری ،احسان ، انتخابات و جلسه شورای روستا استفاده می شود.

این مسجد کاملاً  قدیمی و سقفش چوبی و دارای شبستان که نشان می دهد در قدیم چه زحمتی برای ساختن این مسجد کشیده شده که تمام مخارج و مراحل ساخت مسجد از  طرف اهالی روستا بوده است. و کف مسجد با فرشهای دستبافت اهالی روستا تزئین شده است و مانند تمامی مسجدها دارای چایخانه ،آشپزخانه،انباری ، جاکفشی ، شبستان ،وضوخانه و دسستشویی می باشد.

از قدیم الایام این مسجد پابجاست و با همت اهالی روستا همه ساله تعمیر می شود امید دارم روزی مسجدی جامع تر و ایمنی تر از این مسجد در روستا بنا گردد.

داخل مسجد روستای آق بولاغ 

                         عکس مسجد آقبلاغ ، آغبلاغ
برچسب ها : مسجد روستای آقبلاغ , عبادت , انتخابات در مسجد روستا , شبستان مسجد آقبلاغ , مسجد آق بولاف آغبلاق , مذهب مردم روستا , غزاداری در مسجد آقبلاغ ,
دسته بندی : امکانات و مشکلات , فرهنگ (آداب و روسوم ) ,
 

لوگو و توضیحات سایت

نویسنده : محمد نژادمحمد | تاریخ : 12:04 بعد از ظهر - چهارشنبه 17 فروردین 1390


شکل پایین مربوط به لوگوی سایت و غار آقبلاغ می باشد.

لوگوی آقبلاغ

 علت اینکه من نام آقبلاغ را به شکلهایی چون آغبلاغ،آغ بولاغ،آق بلاغ،آق بلاق،آق بولاق ،آقبلاق،آغبلاق و ... می نویسم به خاطر موتورهای جستجو می باشد.
اگر مطلب،عکس ،شعر،فایل و هر چیزی در مورد روستا و غار آقبلاغ دارید برای ما ارسال کنید تا به نام شما در سایت آقبلاغ ثبت گردد.

شاید این سایت و مطالب آن اشتباه و یا دارای اشکال باشد هرگونه انتقادات، نظرات و پیشنهادات شما  شما را دوست داریم بشنویم.

با تشکر - سایت رسمی آقبلاغ  WWW.Aghbolag.Tkبرچسب ها : کلیات روستای آقبلاغ , غار اقبلاغ , جمعیت روستای آقبلاغ , آق بولاغ , غار تاریخی , آقبلاغ کوئلی , عکس محمد نژادممد ,
دسته بندی : دانلود عکسها ، فیلم و فایلهای روستای آقبلاغ ,
 

آخرین مطالب

 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic